Nowa praca

Pójście do nowej pracy przeważnie wywołuje ekscytację i adrenalinę. Jednakże zanim zmienimy pracę na nową będziemy musieli załatwić sporo formalności, które związanych ze starą pracą. Warto pożegnać się z klasą i zadbać o to, żeby nie pozostała po nas zła opinia. Jak wiadomo ta lubi się za każdym nieść nawet wtedy, gdy przeprowadzimy się do nowego miasta. Nie warto zatem palić za sobą mostów. 

Dokończenie starej pracy

Wypowiedzenie umowy o pracę nie oznacza, że przez okres wypowiedzenia nie będziemy musieli się niczym zajmować. Warto zachować dotychczasowy tryb pracy i nawet jeśli będziemy mieli jej już totalnie dość, zacisnąć zęby i dokończyć wszystkie sprawy . Wyjątkiem są sytuacje, kiedy doszło w firmie do większej kłótni czy nieporozumienia i klimat pomiędzy pracownikami, a szefem jest naprawdę nie do wytrzymania. Wtedy obydwie strony powinni się dogadać i rozwiązać umowę za porozumieniem stron. 

grafika wypowiedzenia umowy pracy od kapitalni

Jak wypowiedzieć umowę?

W dobie internetu wypowiedzenie umowy o pracę nie powinno sprawić nikomu żadnego większego problemu. Z wielu stron możemy pobrać darmowy formularz, za pomocą którego uda nam się wypełnić wszystkie potrzebne do złożenia wypowiedzenia rubryki. Później wystarczy własnoręcznie podpisać taki dokument i oddać go przełożonemu. Najczęściej wypowiedzenie umowy jest akceptowalne i nasi pracodawcy pozwalają nam odejść gdzie indziej. 

Negocjacje z szefem

Często jednak można się spotkać podczas wypowiadania umowy z tym, że szefowi bardzo na nas zależy i postanawia za wszelką cenę utrzymać nas na dotychczasowym stanowisku. Dzieje się tak zazwyczaj w sytuacji, kiedy dana osoba jest naprawdę pracownikiem, bez którego firma nie jest w stanie funkcjonować lub której utrata stanowi dużą szkodę dla firmy. 

Przyjęcie propozycji

Jeśli szefostwo postanowi podnieść nasze wynagrodzenie o kilkaset złotych, lub o kwotę liczoną w tysiącach, być może warto będzie rozważyć propozycję. Zarabianie każdego miesiąca o tysiąc złotych więcej może pozwolić na życie na nieco wyższym poziomie lub realizację marzeń. Pieniądze są w obecnych czasach bardzo ważną kartą przetargową i nie da się bez nich żyć na poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.