Jak rozpoznać piramidę finansową?

Piramida finansowa: https://kapitalni.org/pl/artykuly/piramida-finansowa-co-to-jest-i-jak-dziala-schemat-ponziego,73,273 jest to przede wszystkim struktura, która daje zysk organizatorowi takiego procesu. W Polsce jest ona całkowicie nielegalna, a uczestnictwo w niej jest karalne.

Mechanizm piramidy finansowej

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak właściwie rozpoznać taką piramidę. Cały proces polega na tym, że organizator pozyskuje uczestników, którzy mają za zadanie wpłacać pieniądze na różne konta bankowe. Takim uczestnikom przeważnie są obiecywane ogromne zyski, które w rzeczywistości nie istnieją. Organizator bardzo często namawia uczestników do tego, aby namawiali oni swoich znajomych i przyjaciół do wzięcia udziału w całym procesie. Piramidy finansowe są skazane na upadek, ponieważ to pewne, że w końcu ktoś się zorientuje, że coś jest nie tak i poinformuje o tym odpowiednie osoby. W czystej postaci takie piramidy występują niestety bardzo rzadko, a wzięcie udziału w takim procesie jest karalne. Czy opłaca się wziąć udział w takiej oto piramidzie finansowej? Z całą pewnością nie.

Niebezpieczeństwo piramidy finansowej

Największą piramidą, jaką do tej pory można było zaobserwować na świecie jest piramida Madoffa. Została ona stworzona przez Bernarda Madoffa. Jego klientami były na przykład różne banki, a także firmy oraz instytucje. Osoba ta na samym początku inwestowała przede wszystkim w różnego rodzaju nieruchomości, a także w papiery wartościowe. Jego fundusz miał cechy charakteru elitarnego. Do tej piramidy należały różne osoby, również ze świata biznesu i kultury. W 2009 roku został on skazany na 150 lat więzienia. Jak widać, piramida finansowa niesie za sobą ogromne niebezpieczeństwo. Chęć zyskania ogromnej ilości pieniędzy, dla niektórych jest tak duża, że łamią oni prawo. Na terenie Polski, również odkryto, że istnieją organizatorzy, którzy prowadzą piramidy finansowe. Osoby takie zdecydowanie łamią prawo. Proces ten z całą pewnością jest bardzo przykry dla wielu osób, ponieważ uczestnicy w ten sposób mogą wiele stracić. Wiele osób nie zdaje sobie w ogóle sprawy, że bierze w procesie, który jest nielegalny. Często okazuje się, że uczestnicy piramidy finansowej dowiadują się o wszystkim, dopiero po fakcie. Proces ten z całą pewnością wytwarza wiele niebezpieczeństwa i nikt nie powinien brać w nim udziału. Aby uniknąć wzięcia udziału w takiej piramidzie, która może spowodować wiele złego, należy być bardzo ostrożnym.  

Piramida finansowa jest całkowicie nielegalna, warto więc zapoznać się z konsekwencjami, zanim wejdziemy w uczestnictwo takiego procesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *